strona glownaartykulydownloadszukajreklamakontaktavataryregulamin

Witaj na szabloniki.com!
Na naszej stronie znajdziesz: dodatki na bloga, darmowe szablony stron, szablony na bloga, PHP-Fusion Themes (szablony do PHP-Fusion), generator bannerów, wskaznik PageRank strony, skrypty, avatary, tutoriale do Photoshopa, tla pod bannery, tanie szablony za SMS.

Najnowsze artykuły:
Grafika i zdjęcia do projektów
Okrągły button
Usuwamy zmarszczki
Skróty klawiszowe
Miniaturkowy świat
Zdjęcia

Webmaster i grafik
dodatki, skrypty, generatory

avatarytutoriale do photoshopa

Szablony za SMS

+ Wszystkie (89)
+ 1 kolumna (33)
+ 2 kolumny (35)
+ Czarne (8)
+ Czerwone (16)
+ Niebieskie (16)
+ Opisy gg (5)

+ PHP-Fusion 6 (9)
+ PHP-Fusion 7 (4)
+ Pomara&#324czowe (4)
+ Portale (58)
+ Radio internetowe (4)
+ Zielone (10)
Polecamy
Tutaj kupisz odzież męską w dużych rozmiarach
Menu na stronę
1. Wybieramy opcję, dzięki której narysujemy prostokąt z zaokrąglonymi rogami (Rounded Rectangle Tool). Kolor zmieniamy na #16706D. Radius (promień) ustawiamy na 9px i rysujemy mniej więcej taki prostokąt jak na rysunku poniżej.

2. Kkopiujemy warstwę z prostokątem (Ctrl + J lub Layer -> Duplicate Layer). Przesuwamy ją teraz o ok. 3px w dół za pomocą strzałki. Teraz będziemy musieli trochę rozjaśnić nasz prostokąt. W tym celu wciskamy Ctrl+U. Lightness zmieniamy z 0 na 20. Efekt powinien być mniej więcej taki:

3. Ponownie kopiujemy warstwę pierwszą. Przesuwamy ją o dwa razy więcej niż przedtem, czyli jeśli przedtem skopiowaną warstwę przesunęliśmy o 3px w dół to teraz o 6px w dół. Ponownie wciskamy Ctrl+U i ustawiamy Saturation na 50 a Lightness na 40.

4. Dodajemy teraz tekst. Ja wybrałam czcionkę Trebuchet MS, 12px. Na nowej warstwie tworzymy po prawej stronie zaokrąglony kwadracik, zmieniając promień na 5px. Przechodzimy do Blengind Options i wybieramy gradient jak na obrazku. Wklejamy potem na kwadracik ikonkę i oto efekt:

5. Teraz stworzymy dół naszego menu. Znowu wybieramy zaokrąglony prostokąt i znowu zmieniamy promień na 9px; kolor: #458D8A. Warstwę przesuwamy na sam dół aby nie zasłaniała góry menu. Dodajemy tekst i rysujemy takie strzałki jak na obrazku.

6. Ostatni krok - efekt po najechaniu. Znowu prostokąt, zaokrąglony, promień 5px; kolor biały. Blend Mode zmieniamy na Overlay, a Opacity na ok. 70%. Nasz końcowy efekt:

menu
Dodane przez polak dnia March 15 2008 09:49:01 14542 Czytań · Drukuj